Fatma Betül Yıldırım

Kutlu Doğum Haftası’na ev sahipliği yapan Nisan ayı Genç Gönüllü Kızlar için de oldukça verimli ve bereketli geçti. Türkiye’nin dört bir yanında bulunan Genç Gönüllü kız kardeşlerimiz yapmış oldukları etkinlikler ve programlar ile gönüllere girmeye devam ettiler.

- Kayserili Genç Gönüllü Kızlar, düzenlemiş oldukları kitap kritiği programında GENÇ Dergisi’nin Nisan sayısında yer alan Mehmet Lütfi Arslan’ın “Kitap Okumanın Zararları” isimli yazısını okuyup, akabinde Rasim Özdenören’in “Müslümanca Düşünmek Üzerine Denemeler” isimli kitabı üzerine konuştular.

- Uşaklı Genç Gönüllü Kızlar 24 Nisan’da Adem Özköse’yi ağırladılar. Bunun yanı sıra ”Beyaz Güvercin” isimli kitabı kritik ettiler.

- Ankaralı Genç Gönüllü Kızlar ailesi, belgesel gösterimi ve kritiği ile Filistin’in İsrail’e karşı direnişine bir kameramanın gözünden şahit oldular.

- Adanalı Genç Gönüllü Kızlar ailesi ise hazırlamış oldukları Kutlu Doğum programı ile 500 kişiden oluşan bir grup ile “Âlemler Sultanı”nın hayatına doğru kutlu bir yolculuğa çıktılar.

- Zonguldaklı Genç Gönüllü Kızlar ise, Nisan ayı itibariyle bir ilköğretim okuluna düzenli ziyaretlerde bulunarak küçük kardeşlerimize ablalık yapıyorlar. 5 Mayıs’ta düzenleyecekleri “Kutlu Doğum” programına Zonguldaklı hanım kardeşlerimizi de davet ediyorlar. :)

- Çanakkaleli Genç Gönüllü Kızlar ise vizelerin ardından Nisan sonunda bir araya gelerek makale okumalarını yaptılar.

- Adıyamanlı Genç Gönüllü Kızlar da “Kutlu Doğum” programında ve Regâip Kandili programında bir araya geldiler.

- İstanbul Genç Gönüllü Kızlar ailesi olarak bizler de her ay düzenli olarak yapmış olduğumuz kitap kritiği etkinliğimizde Nisan ayının ilk kitabı olan, Osmanlı’nın son üdebalarından Üstat Mahir İz’in “Yılların İzi” isimli hatıratını ele aldık. 1 zaman 1 insan 1 mekan etkinliğimizde ise; Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun yaşamını zaman ve mekan bağlamında değerlendirdik. Bu programa paralel olarak da Davutoğlu’nun kaleme aldığı “Küresel Bunalım” adlı kitabını kritik etme imkanı bulduk. “Dünya Bizi Bekliyor” başlığı altında R. Betül Çetin Hocamızın yönetiminde aylık olarak düzenlediğimiz ülke tanıtımları programında ise sırayı “Cezayir” aldı.

İzmir, Sakarya, Bolu, Bursa, Erzurum, Denizli, Sakarya gibi Türkiye’nin diğer illerinden de Genç Gönüllü Kızlar’ın güzel haberlerini alıyoruz. Doğu-batı, kuzey-güney demeyip bir şeylerin ucundan tutarak ümmetin derdini dert edinen kardeşlerimize de bu vesileyle teşekkür etmiş olalım. Sizler de bulunduğunuz illerdeki programlara katılmak isterseniz veya Genç Gönüllü Kızlar İl Temsilcileri Ailesi’ne dahil olmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Biz hep buradayız. :)

İletişim: [email protected]


GENÇ'ın Yazısı.