Nurcan Kara

Büyük bir coşku ile beklediğimiz hafta sonu nihayet gelmişti. Çünkü, Mevlana diyarına bizden birileri, bizim de kendisinden olduğumuz birileri gelecekti. Kimler mi? Genç Dergi Genel Yayın Yönetmeni M. Lütfi Arslan ve ailesi… Ee bizler Genç, bize bizi anlatmaya gelen de Genç olunca varın siz tahmin edin hafta sonumuz nasıl geçti… Cumadan bismillah deyip açtıkları oturumu -sanal alem değil duyurulur- pazartesi akşamı üniversite konferansı ile sonlandırdılar. İnanılmaz hoşça vakit geçirdik. Bilginin ve şartsız sevginin iç içe geçtiği bu zaman diliminden epeyce bir haz aldık.

Batman, Ankara, Osmaniye, Eskişehir gibi şehirlerimizden de hanım arkadaşlarımızın katılımları gerçekleşti. Buradan diyelim; pek çok gönüllü harekete imza atarsak şaşırmayın. O güzel, içten nazarlarınızı, bu cümleleri okurken bize dua olarak yollayın ki bu bereketten topluca istifade edelim.

Birbirinden farklı, kalbimizde derin ufuklar açan bu dört günlük gezi, bereketi ile daha bir tatlı geçti. Ve bizlere keçi olmak için niyet ettirdi. Muhterem Hocamızın sözü üzerine: “Devir artık koyun çobanlığı değil keçi çobanlığı devridir…” Bize bu güzel anları yaşatan Rabbimize hamd-ü senalarımızı sunarken, vesile olan ağabey ve ablalarımıza teşekkürü bir borç bilir, daha nice GENÇ buluşmalarında ebediyet yolculuklarımızı devam ettirmeyi niyaz ederiz.


GENÇ'ın Yazısı.