Hatice Betül Ünal

Genç Dergi olarak 35.sayınızda bir hayat tarzı teklifinde bulunmuştunuz. Aslında bu teklif, şahsiyetli, kendi ayakları üzerinde durmasını bilen ve daha önemlisi kendinden ve bağlı bulunduğu değerlerden utanmayan, çağ insanına ben de varım diyen bir mümin duruş teklifidir. Buna hayır demek bizler için mümkün olabilir mi sevgili Genç Dergi öncüleri?

Hem bu teklifiniz, hem de önceki sayılarınızda yer almış olan “Günülüyüz” ve “Değişim İçin Kırk Teklif” başlıkları ile sunduğunuz proje önerileriniz bizde büyük ufukların açılmasına vesile olmuştur. şöyle ki: Ülkemizin serhat şehri Van’da birkaç Kur’an kursumuzda ve gönüllü çalışma grupları arasında; pano çalışmaları çerçevesinde bu teklifleri, uygulamaya geçirme gayreti içerisinde bulunmaktayız. Bunun, gerek hazırlayan bizler için gerekse panodaki yazıları zevkle okuyan öğrenciler açısından oluşturduğu heyecanı sizlerle paylaşmak istedik. Örneğin, “Gönüllü Yüz” projesi çerçevesinde hazırladığımız “ İyilik Bonibonları”, öğrencilerimizde çok olumlu tesirler bırakmıştır.

Ülkemizde “Kutlu Doğum” kutlamalarının başladığı şu günlerde, Genç Derginin “Bir Hayat Tarzı” teklifinin de aynı şekilde büyük hayırlara vesile olacağını temennî eder çalışmalarınızda başarılar dileriz.


GENÇ'ın Yazısı.