Meryem Betül Duran - GGK İl Temsilcileri Koordinatörü

Türkiye’nin dört bir yanında bulunan Genç Gönüllü kardeşlerimiz, yapmış oldukları etkinlikler ve programlar ile oldukça bereketli bir seneyi geride bıraktılar. “Biz katılamadık” diye sakın üzülmeyin! Yaz döneminde farklı illerde devam eden buluşmalarımıza, düzenlenecek iftar ve piknik programlarına katılım sağlayabilir, yeni dönemde tekrar beraber olabiliriz. Bizler GENÇ Gönüllüler ailesiyiz... Ve her geçen gün büyüyen bu ailenin üyesi olmaktan gurur duyuyoruz. Sizler de aramıza katılmak isterseniz, bekleriz :) İletişim: [email protected]

KONYA - Zeynep Ataş

“Az gittik, uz gittik dere tepe düz gittik” derken bir de dönüp arkamıza baktık ki ne görelim, bir arpa boyu yol gitmişiz. Yaşayan Mekanlar, Makale Okumaları, Hadis Okumaları, 1 Zaman 1 Mekan 1 İnsan... Ve tabi liselilerle haftalık yaptığımız toplantılar. Arpa samanıyla, kömür dumanıyla bir seneyi bu şekilde bitirdik. Önümüzdeki sene için bir arpa boyu daha mesafe almaya niyetlendik. Gökten 3 elma düştü. Biri bu programları düzenleyenlerin başına, biri programlara icabet edenlerin başına, biri de bizlere maddi-manevi destek olan güzel gönüllü insanların başına...

ERZURUM - Fatma Betül Okuyucu

Ocak ayı itibari ile faaliyetlere başlamıştık. Erzurum’a GENÇ Gönüllü Kızları tanıtmak için programlarımıza ve toplantılarımıza hız verdik. Bu dönem içerisinde kitap kritikleri, bilinçlendirme seminerleri, çok ilgi toplayan geziler, GENÇ Derneğimizin İstanbul merkezli yürüttüğü sosyal medya projeleri ve kampımız gerçekleştirildi.

ANKARA - Esra Nur Madenci

Her hafta düzenli olarak kitap ve makale kritikleri düzenledik. Toplamda beş kitap ve iki makale bu vesile ile tamamlamış olduk. İki belgesel izledik. Mayıs ayı içinde ise “Başka Fikri Olan Var Mı?” Başlıklı bir program gerçekleştirildi. Mimariden musikiye, hukuka kadar çeşitli konular ve bazı önemli şahsiyetler ele alındı. Ankaralı tüm kardeşlerimizi yeni faaliyetlerimize bekleriz…

KAYSERİ - Elif Banu Karahasanoğlu

Kayseri ekibi olarak sene boyunca devam eden cumartesi buluşmalarımıza inşallah yaz döneminde de devam edeceğiz. Buluşmalarımızda neler mi yaptık? 1 Zaman 1 Mekan 1 İnsan etkinliğimiz ile öncü şahsiyetlerimizi tanımaya ve anlamaya çalıştık. Kitap kritiklerimiz ve GENÇ Dergi okumalarımızı gerçekleştirdik. Haftalık hadislerimiz ile unuttuğumuz sünnetlerimizi hatırlayıp hayatımıza geçirdik. Kayseri’nin tarihi mekanlarına yapmış olduğumuz geziler ile şehrimizi ve burada yaşamış büyüklerimizi tanıdık. Ebedi Gençlik Kulübü’nün düzenlemiş olduğu konferanslar ve Mavi Marmara Sempozyumu ile derdimizi güçlendirdik.

ADANA - Betül Coşkun

Derdimizi, heyecanımızı azık edinip çıktık yola. E tabii +1 olmanın bilinciyle başladık. Derdimizi anlatarak var mısınız dedik. Kitap kritiklerimizle olgunlaştık, kendimize yön bulmaya gayret ettik. Kulluğumuzu tarttık, sevgimizi ölçtük. Kendimize izinden gidilecek şahsiyetler aradık. Kandillerde büyüklerimizin yüreklerini de şenlendirmeye çalıştık. Seneye yeni çalışmalar düşleyerek kucaklarına bıraktığımız nur topu gibi dert ve sorularla bir dert çağrısı yapmaya uğurladık gönüldaşları.

İSTANBUL - Esra Aşçı

Tohum gerekti toprağı çatlatmak için, öyle diyordu İsmet Özel. Bu yıl da tohumlarımızı bir bir ektik biiznillah. Şehitlerin ayı, Şubat ayında şehitlerimizi anma, anlama ve anlatmak adına bir program gerçekleştirdik. Akabinde Maşuk’un Nefesi seyir ve söyleşisi ile tohuma can suyunu üfledik. Çikolata-Kahve-Kitap adıyla kitap analizlerimizi yapmaya, 1 Zaman 1 Mekân 1 İnsan adıyla belli zâtları yaşadıkları zaman ve mekân ile bilmeye, anlatmaya çalıştık. M. Sami Ramazanoğlu, A. Cevdet Paşa, A. Davutoğlu gibi isimleri konuştuk. Dünya Bizi Bekliyor temalı programımızda Bosna ve Cezayir’i dilimize düşürdük. Yıl içinde Genç Gönüllü Liseli Kızlar ile 1 Zaman 1 Mekan 1 İnsan programımız devamlılık sağladı. Bununla birlikte liseli kızlarla iki güzel kamp daha gerçekleştirdik.

BURSA - Büşra Çetin

Bursa’da yaz faaliyeti olarak kardeşlerimize karakter eğitimi, Kur’an, Tarih vb. alanlarda yardımcı oluyoruz. Bursa Eğitim Gönüllüleri Derneği faaliyetleri kapsamında genel anlamda ortaokul ve lise çağındaki kardeşlerimize yıl içinde, derslerinde ve karakter gelişimlerinde yardımcı olduk. Yaz döneminde de Ramazan ayında ve bayramdan sonra olmak üzere iki dönem halinde yatılı yaz okulu şeklinde kamplar yapacağız inşallah.

ADIYAMAN - Saime Kaya

- ‘Karşılık Beklemeden Yardım Ederler’ diyerek, bir ilköğretim okuluna kırtasiye yardımında bulunduk.

- GSB ile işbirliği içinde düzenlediğimiz Osmaniye Doğa Kampına, 15 Genç Gönüllü Kız olarak yurtdışından gelmiş misafir öğrencilere gönüllü liderlik yaptık.

- Kardeş ailemize dönem boyunca maddi ve manevi konuda destek vermeye gayret ettik,

- Genç Gönüllüler kervanına yeni katılan kardeşlerimize yönelik ‘Kahvaltıda Buluşuyoruz’ programları, Kutlu Doğum etkinlikleri gerçekleştirdik.

Adıyaman’da yaz ayında bir kamp düzenleme niyetindeyiz. Duyurumuz Ramazan ayından sonra dergimizin sitesinden yapılacaktır.


GENÇ'ın Yazısı.