Ayşe Büşra Aydemir

Genç Dergisi’nden tanıdığımız Abdullah Yalnız’dan tutun da diğer bütün kampüs muhabirlerine kadar tamamen gönüllü bir organizasyon olan Dergi Pe.Dr. ‘’Kalbin misak-ı milli sınırı yoktur’’ diyor. PDR ne demek? diye sorarak başlıyor, ama mesleki bir dergi olarak sınırlamıyor kendini; edebi, kültürel, bilimsel açılımlardan da geri durmuyor.

Bilincimizin altını üstüne getiren, psikolojimizi yerle bir eden ‘’ medya’’yı kapak etti geçtiğimiz ay Dergi pe.Dr. Bununla da kalmamış ‘’her  türlü eğitimdeki zayiata dikkat’’ çekmiş yakın geleceğin psikolojik danışmanları. Hatta ve hatta psikolojik danışmanlar ile  psikologlar arasındaki psikolojik savaşı basına sızdırmaktan çekinmemiş yeni nesil PDR’ciler.

Sakaraya Üniversitesi PDR bölümü öğrencilerinin derdinden doğan ve girmedik kampüs bırakmayan Dergi pe.Dr. yeni sayısını(3.)çıkartmak için sabırsızlanıyor. Bu başarılı organizasyon yalnızca PDR öğrencilerini değil, doğal yaşam ortamına uyum  sorunu yaşayan bütün kampüs popülasyonunu ilgilendiriyor. Çünkü Dergi Pe.Dr. ‘’Kampüslerde en az ağaçlar, çiçekler ve börtü böcek kadar, öğrencilerin yetişmesine de itina gösterilmeli’’ diyerek bunu dert ediniyor. pe.Dr. devam filminde yer almak, tanıtım- dağıtım yapmak, hiç olmazsa okumak için müracaat içeri. →[email protected]


GENÇ'ın Yazısı.