Selman Özpınar

Genç Gönüllüler’in kurumsal kimliği olan Uluslararası Genç Derneği pek çok STK’nın imreneceği güzel bir çalışmaya daha başlıyor.

Romen vatandaşların ikamet ettiği, çocukların okuma oranının çok az olduğu ve genelde küçük yaşlardan itibaren çalıştığı, kültürlerarası farklılıklardan dolayı sosyal hayattan uzak kaldığı Selami Ali (Selamsız) bölgesinde 19 Eylül itibariyle ‘Selami Ali Gençlik Merkezi’mizi açıyoruz.

Üsküdar Kaymakamlığı ve Belediyesi’nin destek verdiği, Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün ve bölgedeki pek çok kuruluşun beğenisini, takdirini kazanan projemiz alanında ilk olma özelliğini taşıyor.

Çocuklara okula destek mahiyetinde derslerin verileceği, eğitim ve öğrenim sevgisi kazandırma gayretinde olunacağı merkezimizde; yüzme, masa tenisi, bilardo, langırt, karate, tekwando, futbol, basketbol gibi sportif faaliyetler, tiyatro kursu, müzik eğitimi, resim, el sanatları, sinema, folklor gibi sanatsal faaliyetler, anne – çocuk seminerleri, meslek tanıtımları, öfke kontrolü eğitimi, kültürel geziler ve daha sayamadığımız bir çok faaliyet gerçekleştirilecek.

Projeye gönül verenlerle gerçekleştirilecek olan çalışmalarda yer almak isteyenler; [email protected] adresine mail atarak ayrıntılı bilgi edinebilirler.


GENÇ'ın Yazısı.