Gülizar Sönmez

Bu yaz Genç Akademi’de bereketli ve dolu dolu günler yaşandı. Yazar Söyleşileri, Animasyon, Medya Akademisi, Kısa Film Atölyesi ve Genç Gelişim gibi çeşitli programlar sunan Genç Akademi’de heyecan doruktaydı.

Programlar Genç Dergi Üsküdar şubesinde ve Sabahattin Zaim Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Fatma Barbarosoğlu, Ahmet Taşgetiren, Leyla İpekçi, Ahmet Turan Alkan, Meryem Akbal, Semanur Yaman, Mehmet Lütfi Arslan, Gaye Somuncu, Asım Gültekin, Melek Arslanbenzer, Metin Karabaşoğlu, Halil İbrahim Kurucan, Beytullah Demircioğlu, İlker Emon, Fatih Bıçakçı, Ebubekir Kalkan, Semih Taneri, Süleyman Ragıp Yazıcılar, Aslıhan Eker, Edibe Sözen, Emeti Saruhan, Ayşe Böhürler, Melike Günyüz, Gülizar Baki, Saray Süt gibi alanlarında başarılı gazeteci, editör, yazarlar seminer verdi.

Bu senenin bir farkı da şu oldu: Lise öğrencilerinin yazı en verimli şekilde değerlendirmelerini hedefleyerek hazırlanan Genç Gelişim programı, akademik açıdan zengin, sportif ve kültürel açıdan çok renkli geçti. Siyerden medyaya, sinemadan yakın tarih  gerçeklerine kadar birçok alanda seminerler verildi. İlki şubat ayında gerçekleştirilen Genç Gelişim programı yaz ayının da bereketiyle katılımcıların eğlenceli vakit geçirmesine imkan tanıdı.


GENÇ'ın Yazısı.