Dergimiz bu sayısıyla birlikte 10. yılına girmiş bulunuyor, hayırlı olsun, mübarek olsun, hamd olsun.

Geride bıraktığımız 9 seneden ziyade, önümüzde duran 90 senenin ümidi ve hayali; 900 yılın derdi ve ufku var içimizde. Her daim şu soruları soruyoruz kendimize: Sözü daha güzel nasıl söyleriz, genç dostlarımızın gönlüne nasıl girebiliriz, hayrın cazibesini nasıl arttırabiliriz` Bugüne kadar “yaptıklarıyla teselli bulmak yaşlılık alametidir, yapacaklarıyla yaşayanlar gençtir” diye ilan eden bizlerdik, sözümü- ze sâdığız, “ebedî gençlik” aşkıyla huzurlarınızda olmaya, hayırlarda koşmaya ve koşturmaya devam edeceğiz. “Bir yerde durup kalmak bize uygun düşmüyor. Bizim işimiz, her an müşâhede etmek, her an çabalamak, kanatsız kolsuz uç- maktır.” diyen şair gibi “dert” ufkunda seyredeceğiz gücümüz yettiğince. Mesai veya okul saatlerinin dışında da insanlık için ne yapabiliyoruz, ömrümüz tüm varlığa sadaka olarak sunuluyor mu, içimizden sürekli köpürüp gelen bir fedakârlık ve hasbiliğe sahip olabildik mi, diğerleri için yaşayabilme ufkunda hiç batmadan ışıyabiliyor muyuz, bu sorular üzerine düşündürmeye devam edeceğiz.

Sözün özü, dokuz sene boyunca dergimizle tanışanları “dert” sahibi kılmak en büyük arzumuz oldu, bundan sonra da böyle olmaya devam edecek.

Yeni “dert” yılınız hayırlı olsun arkadaşlar.

**

Bu ayki dosya konumuz yeni hediye kitabımız üzerine. Yayın Kurulu Üyemiz Ali Can Bey’in hazırladığı “Medeniyet Öncülerimizden 365 Fikir” isimli kitabımızı çok seveceğinize inanıyoruz. Bizi çok heyecanlandırdı, bakalım sizlerde de aynı tesiri uyandıracak mı`

**

Görsel Yönetmenimiz Semih Taneri, Grafik Tasarımcı- larımız Abdurrahim Yüce ve Affan Cebeci’nin öncülüğünde dergimizin tasarımı tazelendi ve yenilendi, 10. yılımıza özel birtakım estetik değişiklikler gerçekleşti. Gönlünüzü önemsediğimiz kadar gözünüze de hoş gelecek bir dergi için ellerinden geleni yaptılar, hayırlı olsun.

***

GENÇ Gönüllüler yeni döneme taze bir heyecanla giriyor. Yeni buluşmalar, konferanslar, paneller, şölenler, sergiler, kamplar vs. için kollar sıvandı. Gerçekleşecek tüm faaliyetlerin hayırlara vesile olmasını diliyor, “hareketin bereketini” umuyoruz Rabbimizden.

Kasım ayında görüşmek üzere, muhabbetle kalınız...


Süleyman Ragıp Yazıcılar'ın Yazısı.