Hasret Ali Genç

Uzak coğrafyalardaki kardeşlerimizi tanımadan seviyor ve özlüyoruz. Onlarla kucaklaşmak, gözlerini gözlerimize hizalamak istiyoruz. Bunun için de durmadan çalışıyor, yurt dışı faaliyetleri gerçekleştiriyoruz. “Gönüllü Girişimcilerden Kara Kıta’ya Ab-ı Hayat” projemiz ile 20 genç gönüllümüzü Kasım ayında Sudan, Uganda, Fildişi Sahili ve Burkina Faso’ya sefere gönderiyoruz. Gönüllülerimiz kardeşlerine hem yârenlik edecekler hem de Ab-ı Hayat hediye edecekler: Gidecekleri bölgelerde su kuyuları açtıracaklar.

Eylül ayı içerisinde, yapılan başvuruları değerlendirmeye alarak katılımcı arkadaşlarımızı belirledik. Bu ay içerisinde gönüllülerimiz 4 günlük bir eğitim programı çerçevesinde bir araya gelecek ve gönüllülük, girişimcilik, Afrika ülkelerinin özellikleri gibi konularda seminerler alacaklar. Daha sonra ise sahaya inerek projemizi anlatacak ve insanları teşvik edecekler. Su kuyularının açılması için gereken mali fonu oluşturacaklar.

Projemiz ile 2015 dönemini nihayete erdireceğiz. Fakat talebin ne kadar yoğun olduğunu bildiğimizden önümüzdeki yaz aylarında gerçekleştirilecek daha kapsamlı faaliyetler için ara vermeden çalışmaya başlayacağız.

Soru sormak, fikir paylaşmak, proje teklif etmek serbesttir: iletisim@gencdernegi.org


GENÇ'ın Yazısı.