Hediye kitabınızın gördüm reklamını, harika, çok tuttum, hemen okumak istiyorum. Sabırsızlıkla bekliyoruz. (Özlem Dinçkurt)

Özlem Hanım birçok okuyucumuzun duygularına tercüman olduğunuzu söyleyebilirim. Geçtiğimiz aydan beri birçok genç arkadaşımız hediye kitabımızla ilgili olumlu kanaatlerini belirtiyor, heyecanla kitabımızı beklediklerini ifade ediyor. Gösterilen ilgi ve alakadan dolayı çok mutluyuz. Hayırlara vesile olmasını diliyoruz. İnşallah Aralık ayının sonuna doğru kitaplar elinizde olacak. Bu vesileyle kitabın yazarı Ali Can Bey’e emeklerinden dolayı bir kez daha teşekkür ederiz.

Şölenleriniz tüm neşesiyle devam ediyor, gıptayla izliyoruz, bizim okulumuza da bekleriz. (Aykut Sağdan)

GENÇ Şölenleri bugüne kadar birçok ilde, ilçede, okulda, üniversitede, konferans salonunda vs. gerçekleşti. Türkiye’nin birçok şehrine gittik, binlerce genç arkadaşımızla birlikte olduk. Mehmet Lütfi Arslan Ağabeyimizin “dert aşılayan” açılış konuşmaları, Kadir Bekar’ın güçlü sunuculuğu, Yusuf Goncagül ve Tuğrulhan Şen’in unutulmaz gitar ve ney düetleri, Samet Demir’in yüzleri güldüren stand-up gösterileri birçok insanın hafızasında tazedir hâlâ... Nasip olursa bu sene de şölenlerimiz devam edecek, talep ve davet gelen yerlere seve seve, koşa koşa gideceğiz. Ne diyordu şair: “Gençlik türküsüdür bu dillerimizde / Bir derdimiz var yanar yüreğimizde...” (Şölenler için irtibat: Yusuf Goncagül: [email protected])

Abonelikle ilgili bilgilendirmeyi kime yapacağız? Dergimiz gelmediğinde kimi arayacağız? (Samet Özlü)

Samet Bey bu gibi konularda Veysel Atmaca’yı doğrudan arayıp bilgi verebilirsiniz: 0212 671 07 00 / Dahili: 178


Poşetinizi Bile Atmaya Kıyamadım!

Selim Yeşilkaya

Genç Dergi’yle 2011 yılında tanıştım. İlk okuduğumda beni oldukça etkilemişti. Çünkü Genç Dergi sadece yaşı genç olanlara değil, gönlü genç olan herkese hitap ediyordu. 2012 yılında İstanbul’da Genç Dergi’yi ziyarete geldim. Mehmet Lütfi Arslan ağabey o ziyaretimde bana bir kitap hediye etmişti ve Genç Dergi logosu basılı olan poşete koymuştu bu kitabı. Öyle bir heyecanla doluydum ki o poşeti hâlâ memleketimdeki evimde saklarım. Genç Dergi bence tüm gençler tarafından okunmalıdır. Zira “dertli” bir Müslüman gençlik için çabalamakta, böyle bir gençliğe hitap etmektedir GENÇ. İçeriğinde fevkalade güzel yazılar bulunuyor. Ancak bazı yazarlar biraz ağır yazılar kaleme alıyorlar, onları anlamakta zorluk çekebiliyorum. Genç Dergi’de gece-gündüz demeden koşturan tüm abilerimizden, ablalarımızdan Allah razı olsun. Bana GENÇ’i sevdiren ve beni GENÇ’le tanıştıran Nevzat Yıldırım ve Bülent Karaca ağabeylerime de buradan sonsuz teşekkür ediyorum. İyi ki GENÇ’i tanımışım!

GENÇ Farkındalık Oluşturdu!

Beyza Nur Doğan

Genç Dergi ile 6 sene önce babamın masamın üzerine dergileri bırakmasıyla tanışsam da okumaya 5 sene önce başladım. Tabi sonraları büyük bir pişmanlık hissi ile geçmiş sayıları da okudum ve şunu gördüm ki bu dergi bende farkındalık oluşturdu. Hayatımı olumlu anlamda değiştirmem gerektiğini bana hatırlattı. Her ay dergi eve geldiğinde büyük bir heyecanla elime alıp okumaya başladığım, elhamdülillah bana yeni ufuklar açan ve istifade ettiğim bir dergi oldu. GENÇ’i herkesin bilmesini istediğim için arkadaşlarıma da öneriyorum. Dergi vesilesiyle Genç Gönüllüler’le tanıştım ve yaklaşık bir senedir GENÇ bir öğrenci evinde, öncülerle kalıyorum. İyi ki buradayım diyorum. Çağımızın gençlerini ümmetin derdiyle dertlendiren GENÇ’ten Allah razı olsun.


Süleyman Ragıp Yazıcılar'ın Yazısı.