Muhammed Mustafa Tuncay

Isparta Genç Gönüllülerin faaliyetlerini sürdürdüğü Küresel Vizyon Kulübü geçtiğimiz günlerde Süleyman Demirel Üniversitesi’nde “MAVİ MARMARA’DA BİR GENÇ” başlıklı konferansını gerçekleştirdi.

Konferansımızın içeriği başlıktan da anlaşılacağı üzere Mavi Marmara şehidimiz Furkan Doğan ağabeyimizdi. Furkan ağabeyimizin biricik babası olan Ahmet Doğan hocamız da bizleri kırmayarak Furkan Doğan ağabeyimizin nasıl bir yaşam sürdüğünü, Mavi Marmara’ya binmeden önceki halini ve Furkan ağabeyimizin yaşamıyla alakalı bizlere birçok şey anlattı. Furkan Doğan ve Mavi Marmara ruhunu bizlere yaşattı. 300’den fazla öğrencinin ilgiyle dinlediği konferansta katılımcılar gözyaşlarına hakim olamadı.

Yaklaşık bir saat otuz dakika süren konferansın sonunda katılımcılara Genç Dergi`mizin “NEDİR GÜLÜM SENDEKİ SIR!” başlıklı sayısı hediye edildi.

Daha sonra rektörümüz Prof Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı hocamızda bizleri Ahmet Doğan hocamızla birlikte makamında ağırladı. “Furkan’ın gençlere örnek olabilecek bir çocuk olduğunu ifade ederek Ahmet Doğan hocamıza da teşekkürlerini iletti.


GENÇ'ın Yazısı.