Azize Özpınar

“Bir gönül, bir kıble ve bir yön sahibi ol.” Feridüddin Attar

er gün televizyonda gördüğümüz onlarca şey hep gençlere yönelik. Nerede bir genç kelimesi geçse, hemen yanı başında mutlaka bir  kampanyadan, bir fırsattan, bir ayrıcalıktan bahsediliyor. Dolu dolu geçen her şey için full aksesuar derdinde olan gençlik…

“Daha fazlasını iste”, “gençlik bir kere yaşanır”, “özgürce yaşa” gibi oltaların ucunda sallanan; son zamanlarda kitap  okuma, dışarı çıkma, birileriyle konuşma imkânından yoksun olan, bizlere verilen kampanya gibi kendi kurduğumuz  müebbetliğimizi iki tıkla şehre çevirme derdindeyiz.

En son karşılaştığımız Genç Evliya Çelebiler aranıyor kampanyası ise olayın boyutunun sandığımdan daha da farklı olduğunu gösterdi.

Ama ben GENÇ’ tim, daha fazlasını istedim!

Hapis hayatı üniversite tahsil hayatından daha fazla olan Necip Fazıl’ı anlamayı, 5 yıl ağır hapis hayatı yaşayan Bilge Kralın  zihniyetine bürünmeyi istedim. Acaba onları, taşıdığımız numaranın avantajları kadar bilip gençliğimize hisse çıkarıyor muyduk? Gençliğinde mahalle camisindeki sabah namazlarını unutamadığını söyleyen Aliya İzzetbegoviç ile konuşsak unutamadığımız  kampanya fırsatlarından mı bahsederdik?

Osmanlı’da gençler belirledikleri yükçe ağır bir taşı kaldırır ve kaldıran kişi adına kitabeler yazılıp, anıt yaptırılırmış. Ya biz? Şimdi  değil taşı kaldırmak, o kitabeleri okumaktan, anıtları ziyaret etmekten aciziz.

Kataloglardan seçme bir hayat değil, ömürlük bir paket hazırlayalım.

Teknolojinin esir aldığı hayatımızın penceresinden bakıp müebbet hapis kaç yıl sürer gibi zihin dünyamızdaki fukaralıklara son  vermek kendimize sunacağımız en büyük fırsattır. Feridüddin Attar Hazretlerinin “Bir gönül, bir kıble ve bir yön sahibi ol!” demesi bahsedilen özgürlüklerin ebedi tarifesinden olsa gerek.

Ruhumuzu zenginleştirecek insanlarla tanışmak da sırf size özel paketinden inanın.

Bu paketlerden hangisini seçerseniz seçin ama vahiyle şereflendirilen biz insanlara sunulan şu ayrıcalıklı paketi hiç mi hiç gözden kaçırmayın:

Ulaşmak için:

Her gün kullanabileceğiniz 5’e ayrılan paketlerine, yılda bir ay geçerli olan servislerine, bir’e bin’in verildiği özel günlerine  ulaşabilmek için kendimizi de ayağımızın altına alıp kullanma talimatı olan Kitab-ı Mukaddes’e ulaşmalı, bu ömürlük kampanyaların  hiçbir fırsatını kaçırmadan deniz gönlümüzle kullanmalıyız.


GENÇ'ın Yazısı.