​Kafkaslara giden genç arkadaşlara gıpta ettim, yolları açık olsun, balalara selam söylesinler. İyi çalışmalar. (Hadi Sancın) ​

Hadi Bey biz de aynı duygu ve düşünceleri taşıyoruz gerçekten, 16 GENÇ Gönüllü Azerbaycan ve Gürcistan seferine çıktılar, geçmişin izinde, geleceğe yürüyorlar, çok yönlü ve binbir güzelliğe gebe olan gönül köprülerinin kurulmasına vesile oluyorlar. Kısmet olursa 7 kıtaya da gitme niyetimiz var, dile getirelim ki ele de gelsin..

GENÇ Gönüllüler Azerbaycan ve Gürcistan’da “balalara” selamınızı iletecekler, milletimiz ve memleketimiz adına en güzel duygularla oralarda bulunacaklar, bundan şüpheniz olmasın. ​

Hediye kitabım gelmedi, meraktan ölmek üzereyim, güzel haberlerinizi bekliyorum. (Rumuz: Kahraman)

​Kahraman kardeşim, merakla beklenen hediye kitabımız dağıtılmaya başlandı, neredeyse abone olan tüm okuyucularımıza ulaştı. Sizin gibi hediye kitabın ulaşımı konusunda sıkıntı yaşayan tüm okuyucularımız abone birimimizi doğrudan arayabilirler: 0212 671 07 00 / Dahili: 178 Veysel Atmaca Beyefendi gereken yardımı yapacaktır. ​

Not: Bu seneki hediye kitabımız da çok beğenildi, okuyanların tabiriyle “müthiş” ve “ufuk açıcı” olmuş. Dergimize abone olan tüm okuyucularımıza hediyemizdir, hatırlatmış olalım.


Çekmeye Var mısın?

GENÇ’te 2016 yılında prodüksiyon çalışmalarını artırmayı planlıyoruz. Bu anlamda sizlerden de gelecek olan GENÇ Dergi veya GENÇ Gönüllüler temalı kısa filmleri, işte bu dedirtecek neşeli çekimleri, zekice kurgulanmış vine’ları, ne güzel düşünülmüş dedirtecek fotoğrafları vs. bekleriz. Bize ulaştırın, sizin adınızla paylaşalım.

İrtibat: [email protected]


GENÇ’ten Razıyım Allah da Razı Olsun

M. Emin Seymenoğlu / Trakya Ü. Bilgisayar Müh. Mezun

Genç Dergisi yaklaşık 8 senedir tanıdığım, hayatımın belki de en önemli dönemi olan gençlik dönemimi çatısı altında geçirdiğim, her zaman Allah’a bir hamd vesilesi olarak gördüğüm bir yerdir.

Üniversiteyi okuduğum Edirne şehrinde, gittiğim Genç Gönüllü Buluşmaları sayesinde öğrencilik hayatımı ve arkadaş çevremi sadece okuduğum şehirle sınırlamayıp Anadolu’nun çeşitli illerini görmek ve aynı derde sahip olan kardeşlerimle hemhal olma fırsatını buldum. Dergi içerisindeki yazılar, abilerimizin şehrimize ziyaretleri ve söylediğim bu buluşmalar vesilesiyle derdimi sürekli taze tutmaya çalıştım. Ben bir genç olarak GENÇ’ten razıyım, Allah da razı olsun.


Vitesi Beşe Tak!

Zeynep Nur Bakır / Kahramanmaraş

Nasip, her şey nasip vesselâm. İşte hayatım da ki nasiplerden biridir GENÇ. Her insanın hayat serüveninde tutunduğu dalları vardır, benim de hem tutunduğum hem de beni tuttuğuna inandığım dallardan biri GENÇ. Küçüklüğümden beri sahiplendiğim dergilerim, dostlarım olmuştur. Şimdilerde ise gencim GENÇleyim. Çağımızın hengâmesinde ruhları pas tutmuş, beyhude bir gençlik yaşayanların arasından sıyrılıp bizi anlayan, yalnız olmadığımızı hissettiren ve bizi pasifleşmekten, pas tutmaktan alıkoyan bir dost aslında GENÇ. Derginin uzun zamandır takipçisiyim. Her sayısını heyecanla gözlüyorum. Dergiyi okuduğumda ve faaliyetlerine katıldığımda gönlümdeki ölü deriyi atıp tazelendiğimi hissediyorum. Şöyle bir silkeleniyorum yani. Her bir sayısı gönlümüzü bir güzel giydiriyor, heyecan ve muhabbetle dopingliyor bizleri. Dergiyi kapatmadan da şu mesajı veriyor “Vitesi 5’e tak koş kardeşim koş, Genç Gönüllüler’le gençleşecek gönüllere koş!” diye uğurluyor. İşte böyle güzel bir nasiptir GENÇ. Daima gençlik diyorsan ve kalbinde hep kelebekler uçsun istiyorsan bu adres aradığın adres kardeşim. Rabbim hayırlı ve layık etsin!


Süleyman Ragıp Yazıcılar'ın Yazısı.