Muhammed Kılıçer

“Günümüz Mekke’sinin fethi insanların gönüllerini kazanmaktan geçer” sloganıyla 7 Ocak Perşembe günü İZÜ Genç Gönüllüler Kulübü’nün gerçekleştirdiği program ile üniversitedeki gönüllülerimiz bir araya geldi. Kulübümüz aracılığıyla Kudüs’e giden Hilal Taşkıran ve Erva Yıldırım’ın Kudüs temalı sunumlarını ve orada bulundukları zamana dair hatıralarını dinledik. Kudüs’te yaşananları en güzel şekilde ifade eden konuşmacılar sık sık Kudüs’ü yalnız bırakmamamız gerektiğinin üstünde durdular.

Programın ilerleyen dakikalarında geçtiğimiz yaz tatilinde, TİKA destekli Uluslararası Genç Derneği öncülüğünde gerçekleşen ‘Gönüllü Yaşıyoruz Kıtaları Aşıyoruz’ Projesi vesilesiyle kültür elçileri olarak Afrika’da bulunan bendeniz, Ömer Faruk Özçal ve Zeki Sertan Çelik’in Afrika’ya dair unutulanları anlattıkları sunumları ilgiyle dinlendi. Program esnasında sık sık dile getirilen diğer bir husus ise Afrikalı insanların bizlerin dert ortaklığına ihtiyaç duyduğu oldu.

Programın bir diğer sürprizi Grup Yürüyüş’ün kendine has üslubu ile en az kendileri kadar samimi ve içten olan ezgi konseri oldu. Dertli nağmelerin yer aldığı ezgi ve marşlarla bir güzel bir program daha sona erdi. İZÜ Genç Gönüllüleri olarak ikinci dönemde faaliyetlerimize en güzel ve verimli şekilde devam etme azmindeyiz.

Bizimle yürümek isteyenler, bekliyoruz; muhammetkilicer@gmail.com


GENÇ'ın Yazısı.