​GENÇ Gönüllüler Afrika’ya gitti, Balkanlar’a gitti, Kafkaslar’a gitti, maşallah size, sırada ne var? (Osman Sertan) ​

Osman Bey GENÇ Gönüllüler’in seferlerini güzel takip etmişsiniz, tebrik ederim. Gönlümüzde “tüm dünya” var doğrusu, “dünya bizim” diyoruz biliyorsunuz. Yurt dışı gönüllülük projelerimiz ve seferlerimiz devam edecek, sırada Kudüs olabilir, ne dersiniz güzel olmaz mı? ​

DERGİNİZ ULAŞMADI MI? ARAYIN, HEMEN GÖNDERELİM!

​Dergimizin ulaşımı noktasında sıkıntı yaşayan okuyucularımız abone birimimizi doğrudan arayabilirler: 0212 671 07 00 / Dahili: 178 Veysel Atmaca Beyefendi gereken yardımı yapacaktır. ​

HEDİYE KİTABIMIZ SATILMIYOR, SADECE ABONELERE HEDİYE!

Bu seneki hediye kitabımız çok beğenildi, okuyanların tabiriyle “müthiş” ve “ufuk açıcı” olmuş. Bu güzel kitabın bir sene boyunca haricen satışı olmayacaktır, dergimize abone olan tüm okuyucularımıza hediyemizdir, hatırlatmış olalım.


TANITIM İÇİN DERGİ İSTER MİSİNİZ?

​10. yılına giren dergimizin eski sayılarından birçoğu arşivimizde mevcuttur. Tüm Türkiye çapında, GENÇ markalı ya da GENÇ’le ilişkili olabileceğini düşündüğünüz yerel ya da genel programlarda kullanılmak üzere veya dergimizi gönüllü olarak tanıtma amacıyla dergi gönderimi yapabiliriz. 10. yılımıza özel bir açılım olarak ve dergimizi daha çok insana ulaştırma amacıyla, 100 ile 300 arası dergi taleplerinizi seve seve ve ücretsiz olarak karşılamak isteriz. Bu tür talepleri olanların program ya da etkinlik tarihinden bir hafta öncesinde bizlere haber vermesi önemle rica olunur. Sistem şöyle işleyecek: Dergiler bizden, kargo sizden. (Kargo ücretleri de çok düşük tutulacak sizler için, 100 dergi için 20 TL yaklaşık.)

​Konuyla ilgili görevlimiz Muhammed Mustafa Kızılkaya’dır. Taleplerinizi net bir şekilde kendisine bildirirseniz yardımcı olacaktır.

İrtibat bilgileri şöyledir: Muhammed Mustafa Kızılkaya / Mail: [email protected] / Tel: 0543 773 23 21


Gençliğin Elinden Hep Tut!..

Şeyma Durmaz / İstanbul Şehir Üniversitesi

Kendimi bilmeye başladığım zamanlardan beri aşinayım GENÇ’e. Lisede daha iyi tanımak ve sevmek nasip oldu elhamdülillah. Genç Dergi ve Genç Gönüllüler şu amaçsız yürüyen insan topluluğunun içinde bir amaç edinmeye, davamızı aramaya bizi en çok yönlendiren araç oldu. Her bir gönüllü toplantı dimağlarımıza tebdili mekan ferahlığını en derinden tattırdı. Ömrümüzün en değerli merhalesi olan gençliğimizi anlamaya, farkına varmaya ve verimli geçirmeye olan çabamızı kat kat artırdı. Bizi güzel insanlardan olma azmine, içindeki dopdolu yazılarla Genç Dergi; insanlığın derdini yüreğinde taşıdığını hissettiren her programıyla Genç Gönüllüler kavuşturuyor. Gençliğin elinden hep tutması ve gönüllülerinin bereketlenmesi duasıyla, iyi ki varsın GENÇ!

İlk Günkü Heyecanı Koruyorsunuz

Esad Mücahit Eskimez / İstanbul Üniversitesi

Genç Dergi benim için samimiyetin bir diğer adı oldu her zaman. İçindeki her bir kelimenin, dertli insanların kaleminden çıkmasıydı belki de bu samimiyetin sebebi. Bugün geriye dönüp bakınca, ilk günkü heyecanını koruyan, doğru bildiğinden şaşmayan bir derginin nice gönüller fethedebildiğini görüyorum. Bir başka deyişle Genç Dergi, gençlerin vizyonsuz yetiştiği günümüzde, ‘Dünya Bizi Bekliyor’ diyerek biz gençleri bir kaşık suda boğulmak tehlikesinden kurtararak okyanusların engin mavisiyle tanıştıran bir mektep oluyor. Umarım bu mektep, uzun yıllar boyunca ‘Genç’lik enerjisinden bir şey kaybetmeyerek yoluna devam eder.


Süleyman Ragıp Yazıcılar'ın Yazısı.