1-) Geçenlerde aradınız ve abone olmak ya da aboneliğinizi yenilemek için 1’e basınız tarzında bir şeyler söylediniz. 1’e bastım, şimdi ne olacak?

Sağ olsun reklam ve pazarlama müdürümüz Kadri Afacan böyle bir yenilik yaptı. Sistem şöyle işliyor: Aranıyorsunuz ve kısa bir bilgi  veriliyor size. Ardından da abone olmak ya da aboneliğinizi yenilemek istiyorsanız 1’e basmanız isteniyor. Siz 1’e bastıysanız eğer,  sisteme kaydınız geçmiş demektir. İlgili arkadaşlarımız sıraya göre size geri dönüş yapacaklar ve bilgilerinizi detaylı bir şekilde  alacaklar.

2-) Genç Dergi’nin tamamı dolu dolu. Ancak artık öyle bir hâl aldı ki, kesmiyor tabiri caizse. Daha fazlasını arıyor gözlerim. Sayfa sayısını  artırmayı düşünüyor musunuz? Mesela 100 sayfa olsa ne kadar güzel olurdu. İlerde kısmetse böyle bir şey söz konusu olabilir mi?

İltifatınız için teşekkür ederiz. Şu an için sayfa sayısını artırmayı düşünmüyoruz. Bunun yerine her ay daha güzel bir içerikle karşınıza  çıkmaya çalışıyoruz. İştahınızı kabartacak konular seçmeye gayret ediyoruz. Ama anlaşılan, siz iflah olmaz bir okuyucusunuz, sizi tatmin etmek için çabalayacağız. İdare edin biraz olur mu? ;)

3-) Genç Dergi’nin bazı sayılarını kardeşim kaybetmiş, acaba nasıl temin edebilirim?

Bugüne kadar bu tür durumlarda sizlere elimizden gelen yardımı yapmaya çalıştık. Lakin artık eski sayılar depomuzda da tükenmek  üzere. Yani kesin bir söz vermemekle birlikte yardımcı olmaya çalışacağımızı belirtmek isterim. Bu gibi talepleriniz için irtibat: genc@gencdergisi.com

4-) Genç Akademi’de epey yenilikler varmış, doğru mu?

Doğru doğru. :) Gerçekten de bu yaz tatilini güzel bir şekilde değerlendirmek isteyenler Genç Akademi’nin yaz dönemi faaliyetlerini kaçırmasınlar. Hem hanımlara hem de erkeklere yönelik birbirinden güzel dersler, konferanslar, atölyeler, söyleşiler sizleri bekliyor  arkadaşlar. Kayıtlar dolmadan, gül yüzünüz solmadan web sitesine bir uğrayın ve yerinizi ayırın derim: www.gencakademisi.com

5-) Beş senedir iyi bir tempo tutturdunuz. Peki giderek yaşlanma ihtimaliniz var mı? Sonuçta her geçen sene yazarlarınız biraz daha  yaşlanıyor ve bu ister istemez derginin de yaşlanması demek. Ne dersiniz? Genç Dergi yaşlanacak mı bu gidişle?

Güzel soru. Muhterem Abdullah Sert abimizin bu yönde unutamadığımız bir duası var: “Genç Dergi hiç yaşlanmasın, kıyamete kadar  Genç kalsın inşallah!” Gerçekten de bu konu önemli. Bizim de gönlümüzden geçen budur çünkü. Ve bunun için her daim  çabalıyoruz. Dikkat ederseniz dergimizde Enes Kömür, Yusuf Temizcan, Muaz Erdem, Cihan Taştan, Büşra Sarı, Selman Özpınar gibi  yeni yazarlarımızın hepsi genç. Yani yazarların bazıları yaşlanıyor olsa da (bkz: Sinan Özgenç :) yeni gelenler GENÇ’e aşk, şevk  ve heyecan katacak potansiyeli fazlasıyla taşıyorlar. Bu yüzden Allah’a hamdediyoruz. Bunlar bir yana, aslında bizi sevindiren şeylerden biri de şu: Yazarlarımız fizikî olarak yaşlansa da GENÇ’e has üsluplarını bozmuyorlar ve giderek daha da tadından  yenilmez bir hâl alıyorlar. Belki de asıl marifet bu olsa gerek. (Bkz: Adem Ergül, Asım Gültekin, Mesut Kaya, Serkan Bilge, Ayşegül  Genç)

Demek ki neymiş: GENÇ Dergi GENÇ geldi, GENÇ gidecek inşallah.


Süleyman Ragıp Yazıcılar'ın Yazısı.