Delikanlılığınızı İspatladınız!

Yanlış bulmacayı fark etmem üzerine verdiğiniz kitap sözünüzü yerine getireceğinizi adım gibi biliyordum da kitap bugün elime ulaşınca daha bir mutlu oldum. Gelecek yıl Genç Dergisi yerine Altınoluk ve Yüzakı dergilerine abone olmayı düşünüyordum ama şimdi en azından bir Genç Dergisi abonesi genç kardeşime sponsor olmayı kafama koydum. (Keşke gelirim daha iyi olsaydı da 3-5 gence sponsor olabilseydim, inşallah o da olur hayırlısıyla...) Bence Genç Dergisi bu tavrıyla "genç"liğinin yanında "delikanlı" olduğunu da ispatlamış oldu. Sizi ve sizin gibi delikanlı gençleri seviyorum, Allah`a emanet olunuz.

Mehmet Çaylak – Susurluk


Karaman’a Genç Şöleni İstiyoruz!

Türk dünyasının dil ve kültür başkenti Karaman’dan yürek dolusu sevgiler. Bizler de genç gönüllüleriz elhamdülillah. Nerede genç görsek onu da bu kervana katma hissi ağır basıyor yüreklerimizde. Bizler istiyoruz ve diliyoruz ki Türk dünyasının dil ve kültür başkenti Karaman’da bir genç şöleni yapalım. Hareket olsun ki bereketi yaşayabilelim değil mi? Gençleri şölenle galeyana getirelim inşallah ;)... Karaman’daki genç gönüllüler olarak derdimizi dünyaya anlatma yolunda elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız. Şölen haberinizi bekliyor olacağız. Allah’a emanet olun.

Fatma Ay


Sitenizdeki Eksik

Bendeniz www.elestiriyoruz.com sitesinin ve geleceğin en iyi yazarlarındanım. Sitenizle yıllar önce Genç dergisini raflarda görüp tanıştım. O zaman pek genç görünmedi gözüme… :) Ne bileyim belki de benim gözüm genç gözü değildi. şimdi ise sitenize Facebook profilime gelen ileti vasıtası tekrar ziyaret etmek istedim ve Genç gördüm üye oldum. Fakat www.gencdergisi.com sitesine üye olurken zorluk çektim. Bir sorum olacak. www.gencdergisi.com sitesine üye olduğumuzda forum dizinine girip bir şeyler paylaşamıyor muyuz? İlk tanışma mesajında daha güzel şeyler yazmak isterdim ama bunlar da Genç’in iyiliği için dostane birer bildirmedir.

Ferdi Dursun


Bir Sır Vereyim

Genç dergiyi 2 yıldır takip ediyorum. Bu ayki derginin cildinin grafiğinin içeriğinin farklı oluşu çok hoşuma gitti. Genç müzik kervanına ben de katılmak isterim ama bayan sesi konusunda sanırım farklı fetvalar var. Derginiz güzel ama bir sır vermek isterim ki içerden ve dışardan sizi kıskananlar çok. Umarım bu kıskançlık düşmanlığa dönüşmez.

Zübeyde Kahraman

Editörün Notu: Bizimle paylaştığın bu sır için teşekkürler Zübeyde. Seni karşılıksız bırakmayalım, bir sır da biz verelim: Kim ne ederse kendine eder. :) Ne demiş Ziya Paşa: İnsana sadakat yakışır görse de ikrah/Yardımcısıdır doğruların Hazret-i Allah…


Genç’e Gerek Var!

Dergimizi çok uzun zamandır takip ediyorum, son bir senedir de abonesiyim. (Ayşegül Genç hayranlarındanım…) Emeği geçen herkese teşekkürler… Benim de bir derdim var. Maalesef hangi konuda olursa olsun bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayı amaç edinmiş bir toplumuz. Hiçbir şeyi araştırma gibi bir gayretimiz yok. Direkt yorum yapıyoruz. Beni böyle düşündüren şey başımdan geçen küçük bir hadise: Elimde dergimizi gören bir arkadaşımın “bu da okunur mu?” gibi bir tepkisiyle karşılaştım. Kendisine dergimizi okuyup okumadığını sordum. “Gerek mi var” dedi. Okumamış, bilmiyor ama hiç çekinmeden fikir yürütüyor. Ben okuyorum, biliyorum ve gerçek bir fikrim var elhamdülillah. Herkesi de gerçek bir fikir sahibi olmaya davet ediyorum. Selam ve dua ile…

Funda Doğan – Adana


Genç Tişörtü İstiyoruz!

“Genç” logolu tişört ve şapkalar yaptırılıp Altınoluk bürolarında satışa sunulsa nasıl olur? Öneriyorum, saygılarımla.

Mustafa Ardıç - Konya

Editörün Notu: Çok güzel olur. Hemen hayata geçirmek için çalışmalara başlıyoruz. Teşekkür ederiz.


Doğu’daki Heyecanı Görün

Ben Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinin Ericek köyünde imam-hatiplik görevi yapmaktayım. Bu yaz Kur`an Kursu`na öğrencilerimle birlikte güzel bir başlangıç yaptık. Elimdeki imkânlar dâhilinde onlara bir şeyler öğretebilmek, bir şeyler aşılayabilmek için çaba sarf ediyorum. Sizin de bildiğiniz gibi Doğu ve Güneydoğu bölgesinde okuryazar oranı çok az, özellikle de kız çocukları ilkokuldan sonra okula gönderilmiyor. Fazla uzatmadan söylemek gerekirse sizden isteğim, okutmak ve okumak heyecanını arttırmak için bu gibi yerlerdeki çocukların durumları haber yapılarak Anadolu’nun durumunu, Anadolu’da da bir uğraşın olduğunu herkese göstermek. Hem çocuklar için hem de benim gibi bu bölgeler içinde görev yapan imam hatip kardeşlerimiz için şevk verici bir çalışma olacaktır bu. Anlatmak istediklerimi tam olarak anlatamadım galiba ama eminim sizler bunu anlamışsınızdır. Sizden en kısa zamanda cevap bekliyor çalışmalarınızdaki başarılarınızın devamını diliyorum..

Muhammet Kanat


Sinema Dosyası Da Gerekli

Genç dergiyi birkaç aydır takip ediyorum. Son temmuz sayınızı da yeni okudum. Tamamını okuyamamış olsam da çok dolu bir sayıydı. Müzik dosyası güzel olmuş. Özellikle “Ne Mutlu Türküm Diyene” başlıklı yazıya hayran kaldım. Okurken çok güldüm. Sizden ricam derginizde bir de sinema dosyası hazırlamanız.

Ayşe Neslihan Ferah

Editörün Notu: Mülayim Sert tarafından kaleme alınan o yazıyı beğenmenize sevindik. Ama o yazının başlığı “Ne Mutlu Türkü Dinleyene…” şeklinde olacaktı. Bir tashih hatasına kurban gitmiş bu orijinal başlıktan ötürü hem sizden hem de yazarımız Mülayim Sert’den özür diliyoruz.


GENÇ'ın Yazısı.