Mülayim Sert

Yasadışı tenör örgütünün(YTÖ) pop müziği çökertmek adına kurulduğunu, örgütün finansörünün İtalyan g-radyo’sunda çalışan Pavorotti olduğunu, örgütün Türkiye aryasını Hakan Aysev’in yönettiğini ve daha birçok önemli bilgiyi vermişti, hatta örgütün 1 numarasının kim olduğunu bilmediğini fakat İzzet Altınmeşe’nin olabileceğini bile söylemişti Bay-K. Örgütün farklı müzik ekollerini de pop müziği dağıtmak adına desteklediği ortaya çıkmıştı.

Mahsun, Özcan, İzzet, Alişan(fantastik 4lü) gibi fantastik şarkıcıları gazinolardan kurtarıp halkın gündemine getirmişlerdi. Kimine dizi çekmişler, kimine film çekmişler hatta bazılarını yönetmen koltuğuna bile oturtmuşlardı.

M.F.O gibi küçük çaplı büyük ses getiren bir örgütün oluşum safhalarında da yer almışlardı. Örgüte isimlerinin baş harflerini veren şahısların her biri şimdi mafya babası olmuştu. Halk da onları çok sevmiş, Müslüm Baba, Ferdi Baba, Orhan Baba diye bağırlarına basmıştı. Uğurlarına jiletler çekiliyor, kanlar akıtılıyor, büyük aşklar yaşanıyordu. Minübüsçüler, taksiciler, kamyoncular öbek öbek onlara destek vermeye başlamıştı. Babaların babası Müslüm Baba’nın kendi bölgesini bırakıp rock bölgesinin haracını da almaya başlaması işleri iyice karıştırdı.

Rock’ın babası Erkin, Müslüm’e fena sinirlenmişti. Bir şey yapmak istiyordu ama Müslüm’ün rock’ın içine hacizmendi ismiyle soktuğu adamlar ulu orta her yerde kafa sallayarak rock yapıyorlar halkın nezdinde rockı ötekileştiriyorlardı. Daha önce kendilerine beddua ettiği çöpçüleri hacizmendi rockçıları süpürmek adına yardıma çağırdı. Yüzlerce kör çöpçü temiz eller operasyonu adı altında bahar temizliğine başladı. TeoMAN, DuMAN, gibi rockçı süper kahramanlar da Müslüm ve avanesine içerden büyük zarar verdiler.

Kedi Kadın Müzeyyen(Senar) Türk sanat müziğinden kovduğu Tarkan ve kurdunu geri çağırmasına rağmen sadece Tarkan geri dönebilmiş kurdu ise vadide bir başına kalakalmıştı. Tarkan yıllarca popu içerden çökertmek için birçok sıkıntıya göğüs germiş, yüzünü bile estetik ameliyatıyla değiştirtmişti. Bütün bu çabalarına değmiş popun kralı olmuştu. Hakkında çıkan her türlü dedikoduya kulak tıkamıştı. Zaten onu ihtiyarlardan Sezen ve Nazan destekliyordu. Bu nedenle onca laf yemesine rağmen ölmemişti. Fakat bu mücadele uğruna birlikte düet yaptığı biricik dostu Sibel Cançakır’ı kaybetmişti. Onu Hacettepeliler grubu öldürmüştü. İmparator

İbrahim Tatlıses türkücü hareketi kurmuş ve her yılın dokuzuncu ayında çıkardığı albümlerle pop müziğe meydan okumuştu. Kendisine saunada tellakların pusu kurması üzerine yüzlerce hayranı sokaklara dökülmüş ve “Türkücü Hareket Engellenemez” sloganları atılmıştı. Olayların devam etmesi üzerine sokaklardaki kalabalıklar Zeki Müren’in mezarına giderek Sanat Güneşimize tellakları şikâyet etmişlerdi.

Popstar yarışmalarının kurulması üzerine medyayı popçuların ambargo altına alması örgütün yeni bir açılım yaparak popu yıpratmak için yeni pop türleri üretmeye başlaması ortalığı hepten karıştırdı. Yeşil pop, gri pop adı altında kurulan bu ekipler piyasalarda çok fazla tutunamadı ancak popu iyiden iyiye yıprattı.

Son olarak da Suç ve Ceza ismindeki iki rapçinin pop üzerinden yaptıkları kavga popun köküne kibrit suyu döktürmüştü.

Bay-K ya Ajdar’ın şarkılarıyla yapılan işkenceler sonuç vermiş, Bay-K kendi kimliğini açıklamıştı. Bay-K yıllar önce öldüğü sanılan Fransa’ya sürgün giden oradan Kanada’ya yerleşen bir sanatçıydı ve Yasadışı Tenör Örgütünün 1 numarası bizzat kendisiydi. (devamı gelecek)


GENÇ'ın Yazısı.