İstanbul`dan Genç Gönüllüleri temsilen gittiğimiz "Halil İbrahim Buluşmaları" M. Sami Gişoğlu arkadaşımızın çabalarıyla gerçekleşmişti. Urfa`ya vardığımız ilk gün Veli arkadaşımızla Genç Dergisi/Genç Gönüllüler standında gelenlere derdimizi anlattık, onlarla derdimizi paylaştık. Güzel tepkiler aldık. Dergiyi takip eden arkadaşları orada görmek bizi sevindirdi, heyecanlandırdı. Stant alanında ilk gün karşılıklı bilgi alışverişi olurken yeni genç arkadaşlarla tanıştık, ülke çapında yapılan çalışmalarından haberdar olduk. Gördük ki çoğundan haberdar değiliz.

İkinci gün Dedeman Otel’de katıldığımız "Yardım Ahlakı" başlıklı konferans bizlere güzel bilgilerden istifade olanağı sunmuştu. Çünkü konferansa Amerika`dan, Hindistan`a pek çok yabancı akademisyen, üç semavi dinin temsilcileri, bir de konuşmacı olan hocamız Prof. Dr. Ömer Çelik beyler vardı. Ancak öğlene kadar katıldığımız konferansın dünya üzerinde yardım ahlakı bakış açısını okuma şansı elde edebildik.

Tüm bunlar olurken tabi ki Urfa`yı da gezmeye çalıştık, Balıklı Göl çevresinde turlar attık. Merak ettiğimiz sıra gecesine gittik ama pek memnun kalmayınca erken ayrılma durumunda kaldık, meşhur Urfa ciğerini tadarken bir yaşlı amcayla (üzerinde en hayırlımız, en takvalımız yazılı bir t-shirt vardı) tanıştık. Ayrıca mırra da içtiğimizi eklemeliyim.


GENÇ'ın Yazısı.