Asım Abi Neden Son Sayfada?

Rahmanın rahmeti, bereketi, ihsanı üzerinize olsun güzel dergimin güzel kardeşleri, ağabeyleri... Geçen ayki Asım Gültekin abimizin "kelimeleri tanımamak zihnini tanımamak demektir" yazısını bir heyecan ve bir solukla okudum. Buna canı gönülden katılıyorum çünkü ben de Arapça öğrenimini çok zor olan görenlerdendim. (Tabii bunda çevrenin etkisi de pek fazlaydı.) Ama abimizin yazısını okuduktan sonra düşüncelerim 180 derece değişti diyebilirim. Aynı zamanda bu yazı Arapçayı öğrenme arzusu içinde olan beni ön yargılarımdan kurtardı. Bu abimizin yazılarını sürekli takip ediyorum ve devamını gelmesini istiyorum. Sayın editörüm Asım abimizin yazıları neden son sayfalarda? Biz onu en ön sayfalarda görmek istiyoruz... Son bir soru: Sayın editörüm Tarih Gastesindeki yarışmaya resim, foto vs. gönderebiliyor değil mi? Bu ne kadar ön planda? Kazanımı çok etkileyecek mi resimler? Bu konu ve yarışmayla alakalı biraz daha bilgi verirseniz memnun olacağız.

Editörün Notu: Dergicilikte anlayamadığım konulardan birisi de neden arka sayfaların, ön sayfalara göre düşük görüldüğüdür. Asım’ın yazısı ön sayfada olsa çok mu kıymet kazanacaktı? Tabii ki değil; tıpkı yazısının sonda olması ile bir kıymet kaybı yaşamadığı gibi. Biz kendimizi hep başı sonunda dürülü bir halkada farz ettik. Yüzlerimiz ve kalplerimiz birbirimize dönük bir halkada oturuyoruz. Baştaki de bir sondaki de… Tarih Gastesi’nin yarışmasına fotoğraf ve resim gönderilebilir. Ama bunların yazı kadar aktüel olmasını bekliyoruz. :)


Yarışma İstiyoruz

Biz Nebiye ve Zeynep adlarında İlahiyat Fakültesinde okuyan öğrencileriz. Son dönemde acılar çekmiş olan Filistin`i edebiyatla birleştirerek, halka bu acıyı unutturmayarak faydalı bir takım projeler gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz. Projenin içeriği şöyle; roman ve beste olarak 2 dalda ödüllü bir yarışma düzenlemek. Ayrıca birinci olan roman ve bestenin gelirlerini de Filistin`e yollamak. Bu etkinliğin ayrıntıları konusunda ve maddi-manevi yardımcı olmanızı sizden talep ediyoruz.

Editörün Notu: Özellikle beste konusunda bir projeye sıcak bakabiliriz. Asım Gültekin GENÇ’in Üsküdar’daki binasında yeni beste çalışmaları ile ilgili bir proje başlattı zaten. Bu konuyu da o çerçevede ele alabiliriz.


GENÇ'ın Yazısı.