Emre Topoğlu

topogluemre@gmail.com

Yazarlar

img

Aslen Gaziantepli olup 5 çocuklu bir ailenin en küçük bireyi olarak 1982 yılında Ankara'da doğdu. Lisans ve yüksek lisansını ekonomi alanında tamamladı.

Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde "İktisat" ve eşzamanlı olarak Kırıkkale Üniversitesi "İşletme" bölümünde Uluslararası Pazarlama doktorası yapan Topoğlu, uzunca bir süre TBMM'de danışmanlık ve sonrasında Kırıkkale Üniversitesi'nde Ekonomi alanında öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. 2011 yılında Bakanlık Müşaviri olarak atandığı Gençlik ve Spor Bakanlığında halen Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Topoğlu'nun çeşitli yayınevlerine telif hakkı verdiği bir kısmı ders kitabı olarak kullanılan 9 adet kitabı bulunmaktadır.

Evli ve bir kız babası olan yazarın temel felsefesi: "Muhafazakar söylemleri olanın, muhafazakar eylemleri de olmalı!" ve "El kârda, gönül Yâr'da" düsturu üzerine kurulu olup, Genç Dergi yazarı olabilmek için yoğun bir gayret sarfetmiş ve Süleyman Ragıp Yazıcılar üzerinde baskı kurmak adına lobi faaliyetleri yürütmüştür. :)

img Kader Gayrete Âşıktır
Bizim gençlik faaliyetleri düdüklü tencere misali olacak. Öyle tavada kızartma olmaz. Pişmiyor arkadaş, pişmiyor. Bir düşünün, siz tabağınızda düdüklü tencerede pişirilmiş, lime lime olmuş et yemeği mi istersiniz yoksa tavada beş dakikada kızartılmış sert ve ağızda nahoş bir tat bırakan ama görüntüsü iyi pişmiş ete benzeyen o mânâsız şeyi mi?