Muaz Erdem

muazerdem@gmail.com

Yazarlar

img

2010 yılında İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü’ne birincilikle girdi. NASA ve The International Astronomical Search Collaboration’ın Pan Starrs Asteroid Araştırma Kampı’na katıldı.

2011 yılından bu yana Genç Dergisi’nde Mikro Alemden Makro Aleme köşesinde astronomi ve uzay ile ilgili yazılar kaleme almaktadır.

2012 yılında Türkiye’nin her bölgesindeki bilim sevdalısı üniversiteli gençlerden oluşan Genç Bilim’in kurucuları arasında yer aldı.

2015 yılında Takiyüddin Astronomi Topluluğu’nu kurdu. Ülke çapında yüzün üstünde amatör ve profesyonel gökbilimcinin bulunduğu Takiyüddin Astronomi Topluluğu ile gözlem etkinlikleri gerçekleştirdi.

2012 yılında Uluslar arası Genç Derneği’nin Gana Dostluk Projesi kapsamında Gana’ya, İHH’nın kurban faaliyetleri kapsamında 2013 yılında Arnavutluk, Kosova ve Makedonya’ya, 2014 yılında ise Pakistan’a gitti.

2013 yılından beri çalıştığı Lider Eğitim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nde üstün yetenekli çocukların eğitim koordinatörlüğünü yürütmektedir.

img Başımıza Her An Uydu Düşebilir!
ESA`nın yaptığı tahminlere göre İspanya, Portekiz, İtalya, Bulgaristan ve Yunanistan da dâhil olmak üzere birçok Avrupa ülkesi riskli bölgede bulunuyor. Tiangong-1 her gün, hatta çoğu zaman günde iki kez ülkemizin üzerinden de geçiyor. Bu da Türkiye`nin ne yazık ki riskli bölgelerin başında olmasına neden oluyor.