Mehmet Dinç

mehmetdinc@gmail.com

Yazarlar

img

İstanbul'da doğan Mehmet DİNÇ, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde, eğitim alanındaki yüksek lisansını RMIT Üniversitesi`nde, klinik psikoloji alanındaki yüksek lisansını Okan Üniversitesi`nde tamamlamıştır. Doktora çalışmalarına halen Marmara Üniversitesi’nde devam etmektedir.

Geçmişte Psikolojik Danışmanlar Platformu ve Avustralya Türk Enstitüsü Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

Halen Hasan Kalyoncu Üniversitesi Psikoloji bölümü öğretim görevilisi olan Dinç aynı zamanda Türkiye Yeşilay Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi, Kültür Toplum ve Aile Derneği Yönetim Kurulu üyesi, Dulwich Centre Öyküsel Terapi Türkiye Temsilcisi, RMIT Üniversitesi Mezunları Birliği Türkiye Temsilcisi ve Bilişsel Davranışçı Psikoterapi ve Araştırmalar Dergisi Danışma Kurulu üyesidir.

İnternet Bağımlılığı, Gençliğe Kitabe ve Prof.Dr. Kemal Sayar ile birlikte yazdıkları Psikolojiye Giriş adında üç kitabı ve 8 kitap bölümü bulunmaktadır.

img Güzel İnsan Bir Duruş Sahibi Olan İnsandır
Güzel insan olmak duruş sahibi olmaktır. Sağlıklı kaynaklardan beslenmiş, doğru bilgiyle bezenmiş, iyi insanlardan örneklenmiş hayata ve insanlara karşı sağlam bir duruş sahibi olmaktır. Yoksa her iddiamız kuru bir kil ü kâl (gereksiz kelam) olarak kalacaktır ve biz ters gidenin ne olduğunu hep yanlış yerlerde arayacağızdır.