Hande Berra

handeberra@gencdergisi.com

Yazarlar

img

1971 yılında doğduğu İstanbul hayatının merkezi oldu. Annesinin tuvallerinde renklerle tanıştı. Kalemleri ve çizmeyi çok sevdi. Rakamlar ve renklerden vazgeçemese de Kadıköy İmam Hatip lisesinde fen bölümünün kaldırılması ve Türk eğitim sistemindeki engeller sonucunda Newport davranış bilimlerini bitirdi.

Fırçanın büyüsüyle, simetrinin dans ettiği tezhip sanatına gönlünü kaptırdı. Zevk için yaptığı çalışmalar hocaları tarafından onaylanınca ders vermeye başladı.

Küçük yaşlardan beri hayallerini süsleyen geziler hayatında farklı kapılar açtı. Resmettiğiuçaklar, gemiler ve hatta balonlar başka diyarlara taşıdı onu.

Ibn-i Battuta’nın yolculuğunu yapmak istese de İstanbul’daki kökleri salıvermedi.

Tatillere sıkışan geziler maceralar kimi zaman birkaç gün uzadı kimi zaman çocukların hastalığıyla yarım kaldı.

Artık kalem çizmiyor yazıyordu.

img Fare Krallığı
Kehribar renkli kum taşından yapılmış konakların, tapınakların, saray ve kalelerin şehri Jaisalmer`e giderken yolda Pokharan Kalesi`ni geziyorum. Kalenin yanındaki beş yıldızlı otelde kahve içip kısa bir mola veriyoruz vermesine ama mutfak penceresinden aşağı atlayan iki fare sağa sola kaçışmamıza sebep oluyor. Temizlikçinin süpürgesi farenin kafasına indiğinde attığı çığlıkla diğeri bir anda ortadan kayboluyor. Kutsal farelere duyulan hürmetin zerresini bile hissetmiyorlar mutfak sınırlarını aştıklarında...