Hande Berra

handeberra@gencdergisi.com

Yazarlar

img

1971 yılında doğduğu İstanbul hayatının merkezi oldu. Annesinin tuvallerinde renklerle tanıştı. Kalemleri ve çizmeyi çok sevdi. Rakamlar ve renklerden vazgeçemese de Kadıköy İmam Hatip lisesinde fen bölümünün kaldırılması ve Türk eğitim sistemindeki engeller sonucunda Newport davranış bilimlerini bitirdi.

Fırçanın büyüsüyle, simetrinin dans ettiği tezhip sanatına gönlünü kaptırdı. Zevk için yaptığı çalışmalar hocaları tarafından onaylanınca ders vermeye başladı.

Küçük yaşlardan beri hayallerini süsleyen geziler hayatında farklı kapılar açtı. Resmettiğiuçaklar, gemiler ve hatta balonlar başka diyarlara taşıdı onu.

Ibn-i Battuta’nın yolculuğunu yapmak istese de İstanbul’daki kökleri salıvermedi.

Tatillere sıkışan geziler maceralar kimi zaman birkaç gün uzadı kimi zaman çocukların hastalığıyla yarım kaldı.

Artık kalem çizmiyor yazıyordu.

img İskelet Dehlizleri
Adalet sarayının karşısında İtalyan sanat müzesi, az ileride Fransız sarayı ve eski yönetim binaları… Bir zamanlar market, boğa güreşleri ve idamlar için kullanılan meydana dört yüz yıl evvel yerleştirilen bronz çeşmenin üstünde kuşlar uçuyor. Pizarro`nun kurduğu meydan artık UNESCO koruması altında. Sarı binaların işlemeli tahta balkonları dev gardıropları anımsatıyor. Birçok yapı gibi depremden sonra yenilenen katedralin üç buçuk milyon mozaik kullanılan küçük şapelinde Pizarro`nun kemikleri cam tabutunda sergileniyor.