Süleyman Ragıp Yazıcılar

[email protected]

Yazarlar

img

1984 yılında İstanbul Fatih'te doğdu.

Çocukluk ve ilk gençlik yılları Esenler'de geçti. (Esenler'de elde ettiği tecrübeleri hayatının kalan kısmında bozdurup bozdurup harcamaktadır...)

Önce Hasip Dinçsoy İlköğretim okulunu, ardından da Vatan Anadolu Lisesi'ni bitirdi. (Şu anki adı: Samiha Ayverdi Anadolu Lisesi)

İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Din Psikolojisi dalında yüksek lisansını tamamladı.

Şu an Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde "Kişilerarası İletişim" bölümünde doktora yapan Yazıcılar, aynı zamanda Genç Dergisi'nin Yazı İşleri Müdürlüğünü ve Uluslararası GENÇ Derneği'nin başkanlığını yürütmektedir.

Evli ve iki çocuğu olan yazar, bunların haricinde:

Dostlarına şiir yazmayı seviyor. (http://genc.in/zee)

Erkam Radyo'da Klinik Psikolog Mehmet Dinç ile 2 yılı aşkın bir zaman zarfında "İnsan Bu" isimli programı gerçekleştirdi. (http://erkamradyo.com/insan-bu.html)

Bilmediğini çaktırmayacak kadar uzun sap bağlama çalabiliyor.

Kelime ve kavramlara özel bir ilgi duyuyor. Kültürün ilk basamağının anadilimizi iyi konuşup iyi yazmak olduğuna inanıyor.

Güzel Gölgelik isimli şiir kitabı bulunmaktadır. (http://genc.in/w4Y)

Mart 2018'de Baht Meselesi isimli kitabı okuyucuyla buluştu. (http://genc.in/3SO)

İnsan Mesafedir isimli üçüncü kitabı da yayınlanmış bulunmaktadır. (http://genc.in/BLE)

Kısa filmler üzerine özel bir ilgisi vardır.

"Mânâ" kelimesinin peşinden gidiyor ve tek sermayesinin "sevgi" olduğuna inanıyor...

img Anneni, Babanı ve Kardeşlerini Gerçekten Tanıyor musun?
Bir zamanlar "elektrikler giderse insan ailesiyle yakından tanışır" derlerdi, çünkü o vakitlerde bir kandil ya da mum etrafında sohbet edilir, tatlı muhabbetlerden bahis açılırdı.